wtorek, 7 września 2010

DZIWNE PRZYGODY KROPELKI WODY


Zaprawdę dziwne te przygody, to jest pierwsza edycja tego komiksu jeszcze z 1999r. Mało kto ją pamięta, w serwisach tematycznych zdawkowe info, nie wspomnę że w większości z nich, o autorach ani mru - mru, więc pozwolę sobie przypomnieć tę historyjkę na swoim blogu.
Rysowałem ten komiks 11 lat temu, co prawda komputery już się wkradły w nasze życie, ale ja rysowałem go odręcznie, a następnie skanowane rysunki obrabiałem w komputerze. Pamiętam że w trakcie realizacji "Kropelki..." zakupiłem pierwszego Wacoma (format A3!!!) i kolor był już nakładany komputerowo. No właśnie, zachłysnąłem się wtedy technologią i ... :( efekt jest jaki jest.
Komiks "Przygody Kropelki ..." został reaktywowany w 2007r. i zdobył, można tak śmiało powiedzieć, rozgłos globalny. Rysunki do odświeżonej wersji wyszły z pod ręki p. S.Kiełbusa, co można zapisać na plus.
Komiks (wydanie I) w całości można obejrzeć na Komiksomania.pl.

format: A5
tekst: Ewa Karska
rysunki: "Ry-Ho" Ryszard Jałowy

wydanie I: 1999 rok
ISBN 83-912-767-0-8
"Moja wersja Kropelki" nie jest już rozpowszechniana na rynku i trudno ją zdobyć (wiem coś o tym). Dlatego pozwoliłem sobie na "wrzut" całości. Mam nadzieję że wydawca i współtwórczyni p. E.Karska nie wezmą mi tego za złe, a dla komikso-filów może to być gratka. Skany może nie są najlepszej jakości ale egzemplarz który zdobyłem nie ma się najlepiej.

5 komentarzy:

 1. Ojtam od razu "mało kto pamięta" :> ja np posiadam swój egzemplarz :>

  OdpowiedzUsuń
 2. ŁOOOO!!!
  a ja wypożyczyłem żeby móc skany zrobić... bo mój ktoś "pożyczył"! pozdrawiam
  ps. strona dalej przymula? bo testowałem już na różnych łączach i nie jestem teraz pewny do końca czy to tylko wina tych aplikacji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj wrzuciłem na Aleje -> http://komiks.nast.pl/komiks/10038/Dziwne-przygody-kropelki-wody-wyd-I/ lepiej ? ;)

  i odpowiadając na pytanie - no jeszcze zamula, i to na dosyć dobrym łączu.

  OdpowiedzUsuń
 4. o! byłem, czytałem... dzięki Ystad :)
  ostatnią zamułke zlikwidowałem ale na jednym z kompów tnie nadal, a na tym którym pracuję wszystko bez zmian czyli ten sam "spid" co na innych stronach... w kręgu podejrzeń zostaje tylko "skóra"

  OdpowiedzUsuń
 5. dzisiaj jest lepiej, a nawet duzo lepiej. Obczaje to wieczorem na innym kompie.

  OdpowiedzUsuń